Najczęściej zadawane pytania

Autor: twg.admin

W związku z nieustannie napływającymi pytaniami od naszych kandydatów na temat warunków wyjazdu do Polski oraz Holandii. Postanowiliśmy odpowiedzieć na nurtujące Was kwestie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą treścią!

 

 1. Czy TWG Polska jest certyfikowaną agencją pracy?

Na dzisiejszym rynku pracy powstaje coraz więcej agencji pracy tymczasowej, zanim zaczniesz współpracę upewnij się, że są certyfikowanymi „partnerami”. TWG Polska posiada certyfikat APT (Agencja Pracy Tymczasowej)  uprawniający nas do świadczenia usług pracy tymczasowej. Oznacza to, że nasza organizacja w sposób zgodny z prawem nalicza składki, podatki oraz wypłaca właściwie naliczone wynagrodzenie zawsze do 10-dnia każdego miesiąca. Dodatkowo uzyskaliśmy certyfikat NEN 4400-2 dzięki, któremu nasi pracownicy upoważnieni są do wykonywania pracy tymczasowej w Holandii i jako jedna z nielicznych agencji pracy tymczasowej wysyłamy naszych pracowników legalnie za granicę na podstawię zezwolenia A1.

 1. Dlaczego warto współpracować z TWG Polska?

Agencja pracy TWG Polska jest certyfikowaną agencją. Nasz zespół składa się z wykwalikowanych osób, dzięki czemu zawsze uzyskasz odpowiedź na każde zadane przez Ciebie pytanie. Szanujemy swoich pracowników i dbamy o to żeby czuli się u nas jak w domu. Rozumiemy potrzeby rozwijania swoich umiejętności dlatego też prowadzimy szkolenia na wózki widłowe, wózki boczne oraz EPT z certyfikatem UDT. Dodatkowo dla osób, które wiążą z nami swoją ścieżkę kariery na dłużej oferujemy szkolenia językowe umożliwiające pokonanie bariery językowej zarówno w Polsce jak i za granicą.

Z nami będziesz czuł się bezpiecznie!

 1. Jak wygląda mój przyjazd do Polski, czy mogę liczyć na Waszą pomoc?

Nasza agencja znajduje się w Środzie Śląskiej, 30 km od Wrocławia, bezpośrednio do Środy Śląskiej dostaniesz się pociągiem, ze stacji docelowej odbierze Cię nasz koordynator, który pomoże Ci w zakwaterowaniu. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.

 1. W czym jeszcze pomoże mi TWG Polska?

TWG Polska pomoże Ci przy:

 • Wyrabianiu numeru pesel,
 • Założeniu konta bankowego,
 • Wytłumaczeniu podstawowych kwestii administracyjnych i prawnych w Polsce,
 • Legalizacji,
 • Zakwaterowaniu,
 • Transporcie do pracy.
 1. Na jakie wsparcie mogę liczyć ze strony TWG Polska?

Agencja Pracy TWG Polska rozumie potrzeby swoich pracowników dlatego zapewniamy pełne wsparcie w procesie twojego zatrudnienia. Już po przepracowanych 7 dniach zgłaszając się do biura otrzymasz zaliczkę.

 1. Czy pobieracie opłaty wstępne?

Dbamy o naszych pracowników i wiemy, ze wyjazd za granicę nie jest łatwy. Jedyna wstępną pobieraną opłatą jest zwrotna kaucja za wynajem miejsca noclegowego. Jeżeli w danym okresie po przekroczeniu granicy obowiązuje kwarantanna to jest to dodatkowy koszt za który będziesz musiał zapłacić z góry. Późniejszy koszt zakwaterowania jest rozliczany przy wypłatach. W chwili rezygnacji z pracy pozostawiając miejsce noclegowe w czystości i bez uszkodzeń twoja kaucja zostanie zwrócona na konto bankowe.

 1. Nie jestem obywatelem UE, Co zrobić, abym mógł wyjechać do pracy do Holandii?

Chcąc wyjechać do Holandii musisz spełnić poniższe warunki:

 • Do pracy w Holandii może wyjechać TYLKO osoba, która posiada aktualną wizę- minimum  6 miesięcy,
 • Urząd Skarbowy zweryfikuje czy legalnie przebywałeś w Polsce przynajmniej 183 dni (w okresie ostatnich 3 lat). Jest to warunek konieczny abyś otrzymał certyfikat rezydencji podatkowej, który jest niezbędny do wyjazdu za granicę,
 • Musisz posiadać aktualne ubezpieczenie ZUS (pracownik musi przepracować minimum miesiąc w Polsce, aby móc ubiegać się o pracę za granicą),
 • Dodatkowo musisz założyć konto walutowe na które będzie przelewane twoje wynagrodzenie,
 • Po spełnieniu wszystkich warunków otrzymasz poświadczenie formularza A1, a tym samym będziesz mógł być bezpiecznie i legalnie zatrudniony.

Skontaktuj się w tej kwestii z nami, a od początku poprowadzimy Cię tak, abyś mógł zacząć pracę w Holandii bez żadnych zmartwień.

 1. Jak wygląda mój przyjazd do Holandii, czy mogę liczyć na waszą pomoc?

Wiemy jak stresujące są wyjazdy za granicę dlatego cały proces wyjazdu do Holandii  koordynujemy tak abyś mógł czuć się bezpiecznie. Zostaniesz dowieziony bezpośrednio pod adres Twojej lokacji gdzie na miejscu będzie czekał na Ciebie koordynator, który Cię dalej poinstruuje.

 1. Z jakimi kosztami wiąże się wyjazd oraz życie w Holandii?

Kosztem wyjazdu do Holandii nie musisz się martwić. My jako agencja organizujemy dla Ciebie bezpieczny transport, który jest dla Ciebie 100% bezpłatny. Koszt zakwaterowania w Holandii jest naliczany tygodniowo. Przez pierwsze 3 miesiące stosujemy dodatkowo zniżkę -50%. Ubezpieczenie zdrowotne ze względu na zatrudnienie w Polsce, naliczane jest wg. składek ZUS w Polsce. Koszty wyżywienia w Holandii są bardzo podobne do tych w Polsce i bez problemu można znaleźć sklepy, gdzie ceny będą identyczne bądź maksymalnie 15% wyższe niż w Polsce.

 

https://www.twg-polska.pl/

https://www.facebook.com/polskatwg

https://www.instagram.com/polskatwg/

 

Jesteśmy Tu dla Ciebie. W czym możemy pomóc?

Czy chcesz wiedzieć, co możemy dla Ciebie znaczyć?